Odchod do důchodu

Spoření na důchod je klíčové pro zajištění finanční stability v pozdějších letech života. Plánování a pravidelné investice do penzijního fondu nebo jiných spořicích nástrojů pomáhají zajistit pohodlný a bezpečný důchod. Důležité je začít co nejdříve, rozložit rizika a sledovat vývoj investic.

PF České spořitelny

Predcete si vice o penzijnim fondu PF České spořitelny

Více informací
Allianz PF

Predcete si vice o penzijnim fondu Allianz PF

Více informací
Generali PF

Predcete si vice o penzijnim fondu Generali PF

Více informací
AXA penzijní fond

Predcete si vice o penzijnim fondu AXA penzijní fond

Více informací
PF Komerční banky

Predcete si vice o penzijnim fondu PF Komerční banky

Více informací
ING penzijní fond

Predcete si vice o penzijnim fondu ING penzijní fond

Více informací

Důchodové připojištění

Důchodové připojištění je vlastně penzijní připojištění, které nabízí finanční zabezpečení pro důchodový věk. V současném systému důchodového zabezpečení bychom se neměli spoléhat pouze na stát, jelikož se očekávají výrazné změny a potíže. Důchodové připojištění (zákon č. 42/1994 Sb.) představuje určitou formu výhodného spoření založené na vlastních měsíčních příspěvcích se státním příspěvkem a podílem na zisku penzijního fondu a daňovým zvýhodněním. Důchodové připojištění si může založit každý občan s trvalým pobytem na území ČR a starší 18 let. Rodiče či prarodiče můžou založit důchodové připojištění svým dětem (vnoučatům). Od 1.1.2013 dochází k určitým změnám a podmínky důchodového připojištění se stanou méně výhodné, proto není dobré s uzavřením důchodového připojištění váhat, či změnit stávající smlouvu. Při současném měsíčním příspěvku účastníka např. ve výši 100 Kč – 199 Kč činí výše státního příspěvku částku 50 Kč + 40% z částky nad 100 Kč. Nově zpřísněná pravidla již nebudou poskytovat státní příspěvek od částky 100 Kč, ale až od měsíčního příspěvku účastníka 300 Kč.

ING: Až 50% příspěvek státu k vámi vloženému ročnímu příspěvku.

Garance nezáporného zhodnocení vašich prostředků - u smluv sjednaných do 30.11.2012

Veškeré vložené prostředky se vám každý rok zhodnocují.
Zůstatek penzijního připojištění zjistíte kdykoliv budete chtít. Portál je vám k dispozici 24 hodin denně. Daňové úlevy až 12 000 Kč za rok.
Příspěvek zaměstnavatele Spolupracujeme s téměř 17 000 zaměstnavateli na českém trhu.

Modrá pyramida: S MAXI spořením získáte všechny výhody stavebního spoření a penzijního připojištění. Můžete využít obě státní podpory najednou a získat tak až 3 800 Kč ročně. Díky státním příspěvkům, úrokům a daňovým zvýhodněním dosáhnete MAXImálního zhodnocení vašich úspor.

Stát v dnešní době není zárukou jistoty. Proto je vhodné zvážit možnost důchodového připojištění od nestátního subjektu, které Vás může zajistit bez závislosti na státu.


Blog